کاهش وزن با جامپ کردن

آیا جامپینگ در کاهش وزن تاثیر دارد؟ (کاهش وزن با جامپینگ فیتنس)

 

روزت را بساز! پریدن یکی از جالب ترین و آسان ترین راه های تقویت سلامتی شما است. چند دقیقه با پریدن روی ترامپولین مزایای زیادی مانند تقویت سیستم ایمنی بدن، خلاص شدن از اضافه وزنی، پاکسازی بدن و همچنین انجام یک ورزش باکیفیت را تجربه خواهید کرد.

 

 

فقط بپر از نتایج آن خوشحال خواهید شد.

 

به شما در کاهش وزن کمک می کند:

پریدن یکی از بهترین تمرینات برای سوزاندن چربی اضافی است. پرش به صورت منظم باعث می شود کالری سوزی درست مثل دوچرخه سواری و شنا انجام شود. پرش سیستم لنفاوی را تحریک می کند، و به از بین بردن سموم و مواد زائد بدن که در نتیجه فعال شدن متابولیسم اتفاق می افتد با یک ورزش عالی راحت تر دفع شود.

 

کاهش وزن با ترامپولین

انرژی شما را افزایش می دهد:

پرش ریتمیک باعث می شود  که گروه عضلات بزرگ بدن بهتر کار کنند، با تسریع در تنفس و گردش خون، ریتم قلب را تنظیم می کند . این واقعیت که گردش خون را تسریع می کند باعث افزایش سطح انرژی بدن می شود و با افزایش میزان اکسیژن مواد غذایی بهتر به سلول ها منتقل شده و باعث ایجاد نشاط می شود.

 

افزایش انرژی با ترامپولین

از مفاصل شما محافظت می کند:

پریدن یک تمرین مفید، ایمن و ملایم است. پرش روی ترامپولین (کاهش وزن با جامپینگ فیتنس) باعث می شود که تمرینات در مقایسه با همان نوع تمریناتی که روی سطح زمین سفت انجام می شود، ایمن تر و راحت تر باشند.  زیرا اثرات سکته مغزی روی مفاصل را به حداقل می رساند. به همین دلیل، این یک ورزش بسیار مفید برای مقابله با مشکلات مفاصل و کمر درد است.

 

بیشتر بخوانید  نظر ACE درباره فواید ترامپولین (بخش دوم)

محافظت از مفاصل با ترامپولین

از سیستم سم زدایی شما پشتیبانی می کند:

پرش به طرز شگفت انگیزی به بدن کمک می کند تا خودش را تمیز کند. سیستم لنفاوی شما مانند قلب پمپ نمی کند، برای تحریک گردش خون لنف به جاذبه و حرکات عضلانی نیاز است. پرش منظم بر روی ترامپولین هر دو را قادر می سازد، هنگامی که دمای بدن افزایش می یابد، ما شروع به تعریق می کنیم و به این ترتیب، بدن شما از مواد زائد اسیدی تصفیه می شود. با فعالیت بافت های بزرگ بدن اکسیژن به تمام اعضا می رسد و به این ترتیب انتقال ضایعات جامد را پشتیبانی می کند.

 

 

سم زدایی با ترامپولین

 

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند:

بیشتر سلول های ایمنی بدن ما توسط سیستم لنفاوی حمل می شود. تقویت گردش خون لنفاوی باعث افزایش فعالیت ها و پویایی در کل بدن می شود، به بدن ما کمک می کند تا در برابر عفونت ها  بیماری ها مبارزه کند. (چرا ترامپولین؟)

 

تقویت سیستم ایمنی بدن با ترامپولین

سیستم عصبی را بهبود می بخشد و آرام می کند:

با حرکت ریتمیک پرش به بالا و پایین همراه با نیروی جاذبه احساس خوبی در بدن شکل می گیرد، پرش همچنین تقویت کننده است، پرش های تکراری شما  را به نوعی در حالت بی وزنی قرار می دهد و باعث می شود آرام شوید. (کاهش وزن با جامپینگ فیتنس)

 

ریلکسیشن با ترامپولین

چه مدت باید جامپ کنید؟

با ۵ دقیقه پرش را شروع کنید و بسته به تناسب اندام خود مدت زمان را به تدریج افزایش دهید.  هفته ای با ۳ جلسه تمرین شروع کنید، در هر جلسه به مدت ۱۵ دقیقه تمرین انجام دهید. فقط چند دقیقه طول می کشد تا سلامتی خود را تقویت کنید.

 

بیشتر بخوانید  آنچه در باره ترامپولین نمی دانستید.

کاهش وزن با جامپینگ فیتنس باشگاهی و تناسب اندام

 

تمرینات پیشنهادی:

هدف تنها پریدن نیست، بلکه انجام حرکات و تمریناتی است که برای شما مفید باشد. برای تقویت هماهنگی، تعادل و استقامت خود حرکات مختلفی انجام دهید.

پرش نرم: حرکت پرشی که مبتدیان بدون جدا کردن پاها از سطح ترامپولین با آرامی انجام می دهند.  راه رفتن، دویدن، پیاده روی همراه با حرکات کششی زانو به سمت بالا منجر به متعادل شدن تمرینات روی ترامپولین می شود.

پیچ و تاب: حرکت پرش به راست و چپ در موقعیتی که پاهای شما به سمت جهت معینی چرخانده شود در حالی که بدن فوقانی شما به سمت مخالف چرخانده شود.

جک های جهنده: حرکت معروفی است به نام جک  که با پاها و بازو ها کاملا باز به طرفین می پرید. این یک حرکت پیشرفته است و عضلات و قدرت قلبی عروقی را توسعه می دهد، از مفاصل مختلف محافظت بهتری می کند.

دیدگاه‌ها (۰)